Magunkért - Másokért - Egymásért

Naturalness

Naturalness

Utolsó kommentek:

élhetetlen 2021.05.09. 04:46:23

Nem vagyok tisztában az előállítási költségekkel, de ezek az ötletek kicsit bénák.
Refuse: Nem hiszem, hogy az emberek többsége számára felesleges dolgokat vásárol, azt meg próbáld meg, hogy kiírod a postaládára, hogy nem kérsz szórólapot, akkor is tele lesz. A vászontáska is gyanús, egy másik cikkből: ugyanis a vászon előállítása a gyapot termesztési körülményei miatt környezetszennyezőbb a műanyagnál. Életciklus-elemzések szerint több, mint 170 alkalommal szükséges használnunk egy vászontáskát ahhoz, hogy annak környezetre gyakorolt hatása kiegyenlítődjön a műanyag zacskóéval. És közben hányszor kell kimosni, ami (vízmelegítés, mosószer, mert azért ugye nem kéne egy tiszta vízű patakot keresnem, egy washboarddal ("mosódeszka"), és a szennyessel)? Ja, ha ezt nem számoljuk, akkor jó. Talán a papír, mert úgy tudom, az tényleg újra felhasználható. Az ilyen agyament ötletek, mint a lebomló zacskó volt pár éve, és ha betettem egy blúzanyagot ilyen zacskóban a szekrénybe, az nem lebomlott, hanem szétesett mm-s darabokra, és az egész szekrény tele volt vele, nem sokat segítettek. .
Reduce: A legtöbb ember impulzív vásárlónak mondható. Nem hiszem. Ha egy vásárló két kilót vesz az akciós termékből, és egy kilót berak a fagyóba, azt nem nevezném impulzív vásárlónak. „próbáld helyrehozni, megjavítani, hátha mégis jó lesz még”. Próbáld meg. Három hónapig házaltam egy nagyon szép bőr táskámmal, aminek a széle megkopott, mire a húgom talált vidéken egy susztert, aki újra festette. Ezen felbuzdulva elküldtem két bőr pénztárcát (kiszakadt a selyem oldalt), visszaküldte, hogy nem tudja megjavítani. Elmagyaráztam Huginak, ő meg neki, megvarrta, de ezt én nem tudom megcsinálni, mert nincs bőrvarró gépem. Eltűntek a javítást is vállaló mesterek, vagy pancserek.
Reuse: „például a befőttesüvegek”. Aztán, ha már háromszáz van, és nincs, aki elvigye visszaváltani, (ha visszaváltható), akkor költözz el, és hagyd ott. Tudod, vannak épeszű megoldások is. Manchesterben az adott területről elviszik az ajtó elől az üres tejesüveget, és lerakják, amennyit kértél. Most képzeld el ezt nagyban. Joghurt, kefir, tejföl, stb. Üvegben veszed meg, vagy szállítják ki. Felosztják a területet kisebb cégek egymás között, hetente egyszer elviszik, kimossák, (pár ipari mosogatógép, gőzmosó és egy raktár), és a tejterméket gyártók tőlük veszik át az üvegeket, csak az árat kéne belőni, hogy megéljen a mosogató cég is, a kefir gyártó meg nem a műanyag dobozokért fizetne. De erre valahogy nem gondol senki.
Recycle: „Amennyiben nem tudod melyik színű kukába mi mehet és mi nem nézz utána, így biztosan jól fogod csinálni.”. Ez nagyon hasznos tanács, mert (legalábbis nálunk), rá van írva a gyűjtő tetejére, hogy mit dobj bele. A tanácsod nélkül nem is élnénk.
Rot: erről már írt az előttem szóló.
„Remélem hasznosak számodra is a fent leírtak és ha kis lépésekkel is, de eltudsz indulni egy zöldebb úton egy zöld jövő felé. :)”. Hiú remény, nem hasznosak, mert az, hogy írj bevásárló listát, az azért nem egy világmentő ötlet. És mivel felbosszantottál, még ez is: „eltudsz indulni” helyesen, el tudsz indulni, mert az elindulni tartozik össze. De nyugodtan írjál még hasonló, színvonalas posztokat, biztosan sokan lesznek hálásak.

Bejegyzés: Zero Waste - Az 5 alapelv

midnight coder 2021.05.06. 13:58:00

Refuse. A boltban kapott reklámajándékot is fel lehet használni. Vagy ha te nem, akkor a családban valaki jó eséllyel igen. De ha végképp nem, akkor az emberek 99.9%-a amúgy is elutasítja, mert ki a fene cipelne valamit amit utána soha nem használ?

Reduce. Ez is faszság. Elég kevesen vesznek olyasmit amirõl úgy gondolják, hogy nincs rá szükségük. Én legalábbis még nem voltam úgy, hogy férfiként hirtelen intimbetétet akartam volna venni magamnak, csak azért mert leárazás van. Nagyon szellemi szobanövénynek kell ehhez lenni - bár, végül is a zöldek célcsoportjában lehet hogy vannak ilyenek.

Recycle. Ez is faszság. Pontosabban nem a szelektív hulladékgyûjtés lenne a megoldás, hanem az, hogy ne keletkezzen ezerféle anyag a háztartási hulladékba. Azaz a csomagolóanyagok fajtáit kellene központilag leredukálni, és akkor már csak kb. az lenne a szelektálás, hogy kommunális hulladék / veszélyes hulladék (elem, vegyszer, elektronika, stb). És az elõbbi valóban 100%-ban újrahasznosítható lenne.

"Szerencsére lehet már kapni kis komposztálókat, amiknek előnye, hogy kis helyen is elférnek, tehát akár az erkélyeden is komposztálhatsz"
A szomszédok imádni fognak. A kitermelt anyagot meg nem fogod tudni hova rakni. Viszont a fél év múlva kiselejtezett komposztálóddal ismét csak növelted a felesleges vásárlásokat és a kiteremelt hulladék mennyiségét.

Ez az egész jó baloldali módon ismét csak a mozgalmárságról és az emberiség átnevelésérõl szól, és nem a célok megvalósításáról.

Bejegyzés: Zero Waste - Az 5 alapelv
süti beállítások módosítása